تماس با ما
تماس با ما
َشبکه های اجتماعی
تماس با ما
َشبکه های اجتماعی
01 دی، 1400
شناسه خبر: 80
سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح: نیروهای مسلح جمهور اسلامی ایران در زمینه مقابله با کرونا از هیچ کمکی دریغ نکرده‌اند
سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح: نیروهای مسلح جمهور اسلامی ایران در زمینه مقابله با کرونا از هیچ کمکی دریغ نکرده‌اند

به نقل از دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در نشستی که با حضور دکتر «بهرام عین‌اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، با بیان اینکه نیرو‌های مسلح ما هم وظیفه قانونی داشته و هم انگیزه فردی و سازمانی برای امدادرسانی به مردم و نهاد‌های دولتی مسئول در همه امور (سیل، زلزله و...) را دارند و در صحنه هستند، اظهار داشت: در این حوادث در مرحله نخست سربازان نزدیکترین پادگان و بسیجیان به منطقه رسیده و بعد از یکی دو ساعت نیرو‌های امدادی به صحنه می‌آیند.
وی ادامه داد: در سازماندهی‌ای که انجام شده، تجهیزات لازم هم در اختیار این افراد قرار داده شده است تا زمانی که لازم شد از آن‌ها استفاده کنند. در موضوع کرونا هم از اسفند ۹۸، علاوه بر بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) بیمارستانی هم از سپاه و ارتش از اصفهان به قم منتقل شد.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح عنوان کرد: تاکنون با همه مشکلاتی که وجود داشته در همه ابعاد کمک کرده و دریغ نکرده ایم به نحوی که در دوره اخیر ۱۲ بیمارستان تنفسی راه اندازی شد.
سرلشکر باقری افزود: این موضوع برای ما هم تمرین بود؛ ارتش در سه شبانه‌روز هزار و ۵۰۰ تخت راه‌اندازی و در همین دوران اخیر ۱۲ بیمارستان تنفسی ۱۰۰ تختخوابی آماده کرد. همه این اقدامات برای ما هم تجربه‌هایی به همراه دارد؛ نسل جدید آموزش می‌بیند که چگونه در شرایط اضطراری به سرعت کار انجام دهد، با بخش کشوری هماهنگ باشد و ابعاد مختلف کار را دنبال کند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: این افراد در موضوع واکسیناسیون هم همگی پای کار آمدند و در برخی استان‌ها درصد بالایی از بسیجیان، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی به میدان آمدند.
وی گفت: ان‌شاالله هرچه زودتر این بیماری ریشه‌کن شود، اما هر اتفاقی هم رخ دهد ما در خدمت هستیم و حداکثر تلاش خود را به کار خواهیم بست.
سردار باقری با اشاره به همکاری نیروهای مسلح با کادر درمان کشور در عرصه مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: همه این اقدامات در کنار فعالیت‌های دفاعی امنیتی صورت می‌گیرد. خدا به همین وحدت، رفاقت و برادری برکت می‌دهد.

اشتراک گذاری
این اطلاعات را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگدارید و امتیاز دریافت کنید
مرتبط

یک روزنامه اسرائیلی درباره ایرانی ها نوشت

فرمانده دژبان ارتش: هرچه داریم به برکت قرآن است

جای حاج قاسم و یارانش خالیست...

امیر سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش: میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و آعاز سال نو میلادی را تبریک گفتند

امیر واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

درباره ما
دسترسی سریع
تماس با ما