تماس با ما
تماس با ما
َشبکه های اجتماعی
تماس با ما
َشبکه های اجتماعی
11 مرداد، 1401
شناسه خبر: 499
یارانه دارو حذف نمی شود؟!
یارانه دارو حذف نمی شود؟!

در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برخی از نمایندگان درباره عملکرد وزارت بهداشت در نحوه اجرای "طرح دارویار" در سخنگان مجلس گزارش و دیدگاه‌های خود را ارائه دادند.

در ادامه، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع بندی سخنان بیان شده گفت: موضوع مربوط به دارو بسیار مهم و اساسی است و متاسفانه مصطلح غلط هم در حوزه دارو و ارز ترجیحی وجود دارد که گفته می‌شود ارز دارو قطع خواهد شد. در حالی که مردم عزیز بدانند ظرفیت ارزی در حوزه دارو و یارانه‌ها حذف نمی شود. در حقیقت یارانه این دو بخش به صورت مستقیم به خود افراد داده می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یارانه دارو از طریق شرکت‌های بیمه گذار در اختیار مریض قرار می‌گیرد و به هیچ عنوان ارز دارو حذف نمی‌شود و قانونگذار چنین سیاستی را ندارد و نخواهد داشت. نکته دوم موضوع مربوط به هوشمندسازی است اگر هوشمندسازی در دارو رخ ندهد مردم اذیت خواهند شد و افرادی که در ارز دارو فاسد بودند، در صورت عدم هوشمندسازی به صورت ریالی فساد خود را ادامه می‌دهند.

قالیباف با تاکید بر اینکه مجلس در سال گذشته و امسال پیگیر هوشمندسازی نسخ الکترونیکی است، گفت: پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان باید کامل شود یعنی این موضوع به اندازه دارویار مهم است که ضمانت کار انجام شود و در مجلس به طور جدی پیگیر این موضوع خواهیم بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

اشتراک گذاری
این اطلاعات را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگدارید و امتیاز دریافت کنید
مرتبط

چه چیزهای فشار خون را کاهش میدهند؟

اومیکرون سوی جدید کرونا

یکی از عواملی که میتواند از سکته را کاهش می دهد پنیر است.

آیا خوردن آب منجر به مرگ میشود؟

مرگ خاموش؟!

اجرای نسخه الکترونیک بیمه سلامت در کشور

نشست سالانه هم افزایی ارتش و سپاه

پیام فرمانده ارتش در پی شهادت دو پرسنل ارتش

بهای نفت در بازار انرژی به بالاترین میزان طی هشت سال گذشته رسید.

کربلای ایران میزبان کاروان‌های راهیان نور

درباره ما
دسترسی سریع
پیوندها
تماس با ما