تماس با ما
تماس با ما
َشبکه های اجتماعی
تماس با ما
َشبکه های اجتماعی
21 اسفند، 1400
شناسه خبر: 124
کربلای ایران میزبان کاروان‌های راهیان نور
کربلای ایران میزبان کاروان‌های راهیان نور

اینجا سرزمین عشق و ایثار است. سرزمین افلاکیانی که از خود و دنیای خود گذشتند تا ما در دنیای امروزمان آسوده باشد خیالمان. یادمان‌های جنگی تندیس زیبای عشقند، یادگار مردان مردی که بی‌هراس و بی‌سایه از نردبان شهادت عروج کردند.

جای جای مناطق جنگی قصه‌های نگفته، داستان‌های نشنیده از استواری و پایمردی دارد.شهدا هنوز هم در پس سال ها، حرف‌ها برای گفتن دارند آنان که پر گشودند و خود راه درست را نمایان کردند.

آسمان شلمچه، طلاییه، فکه و... سرشار است از ستاره‌های سرخ، زمینش بهاری است لبریز از گل‌های محمدی.اینجا عشق موج می‌زند، خاکش پر است از غیرت و وطن پرستی.

ردپای باکری ها، خرازی ها، سلیمانی ها، باقری ها، چمران ها، صیادها، هاشمی‌ها و... حک شده بر سینه این دیار.

حدود یک دهه بعد از پایان جنگ ایران و عراق، رزمندگان اسلام به یاد دوستان و همرزمان شهید خود به صورت خودجوش در مناطق عملیاتی حضور یافتند. این حرکت مردمی کم کم وسعت یافت و در تعطیلات نوروز کاروان‌هایی برای بازدید از مناطق جنگی ساماندهی شدند. این روند تا سال ۱۳۷۶ ادامه پیدا کرد و در سال ۱۳۷۷ بسیج دانشجویی اقدام به اعزام کاروان‌های دانشجویی کرد و سپس بسیج محلات را برای بازدید از مناطق عملیاتی کاروان اعزام کردند.

سفر رهبر معظم انقلاب در فروردین‌ سال ۷۸ به یادمان شلمچه و حضور در میان زائران راهیان‌نور سبب توجه بیشتر به اردوی راهیان‌نور شد.

اواخر این سال دستور تشکیل ستاد هماهنگی راهیان‌نور با مسئولیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ابلاغ شد که در این دستورالعمل به ۲۱ محل برای بازدید کاروان‌های سیاحتی و زیارتی راهیان‌نور اشاره شده است.

همچنین با ابلاغ رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۳ ستاد مرکزی راهیان‌نور با هدف ساماندهی به وضعیت راهیان‌نور در قالب اساسنامه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تعریف و در سال ۱۳۸۴ ستاد مرکزی راهیان‌نور تأسیس شد.

بازدید رهبر انقلاب از مناطق جنگی خوزستان

حالا، اما پس از ۲ سال وقفه سرزمین نور، مشهد شهدای ایران میزبان کاروان‌های راهیان نور است.

اشتراک گذاری
این اطلاعات را در دیگر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگدارید و امتیاز دریافت کنید
مرتبط

حضرت زهرا (س) همواره الگوی رهروان راه حق در طول تاریخ برای و جوامع بشری بوده است .

ایام فاطمیه در قم

امیر سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش: میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و آعاز سال نو میلادی را تبریک گفتند

به مناسبت سالروز زلزله بم ببینید...

امیر سرتیپ حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

اجرای نسخه الکترونیک بیمه سلامت در کشور

نشست سالانه هم افزایی ارتش و سپاه

پیام فرمانده ارتش در پی شهادت دو پرسنل ارتش

بهای نفت در بازار انرژی به بالاترین میزان طی هشت سال گذشته رسید.

پویش ملی «به عشق مهدی هواداریم»

درباره ما
دسترسی سریع
پیوندها
تماس با ما